Zdravé jablečné sušenky bez mouky a cukru jsou za 10 minut hotové
Na jablečné sušenky budeme potřebovat:

350 g ovesných vloček

300 ml bílého jogurtu nebo kefíru

2 lžíce rozinek

2 jablka

1 lžíce medu

skořice dle chuti

Postup výroby je velmi snadný:

Připravte si všechny suroviny a velkou mísu. Ovesné vločky vsypte do mísy a smíchejte s jogurtem či kefírem. Když použijete vysokotučný, nemusíte sušenky pak ani tolik doslazovat, budou sladké samy od sebe. Pokud jste zvyklí ovesné vločky zalévat vodou, aby nabobtnaly, nyní to nedělejte. Tentýž efekt bude mít i jogurt či kefír. Kdybyste použili vodu, akorát budete mít sušenky „rozblemcané“ a nebudou držet pohromadě.

Směs jogurtu s vločkami nechejte zhruba 30 minut odstát, aby vločky nasákly vlhkost a změkly. Mezitím si dejte rozehřát troubu na 180 °C a vyložte si plech pečicím papírem.

Vezměte jablka a na struhadle je nastrouhejte ideálně najemno, ale nahrubo to také půjde. Přidejte rozinky, skořici a med a důkladně promíchejte. Pak přidejte k jogurtovým vločkám a znovu důkladně promíchejte, aby se suroviny spojily a nebyly oddělené. Z této hmoty se musí dát snadno tvarovat výsledné sušenky, které by se neměly roztékat ani rozpadat.

Pomocí lžíce nebo i jen rukou tvarujte malé bochánky, které rovnoměrně pokládejte na papírem vyložený plech a po položení je ještě trochu stlačte rukou, aby se rozplácly a nebyly příliš vysoké. Pak by se totiž nemusely péct tak krátce a okraje by se mohly připálit. Vložte na 10 minut do trouby a pak už si jen užívejte té dobroty!